Ahoj přátelé!

Sarah Crouch převzetí

naše životy jsou plné vzestupů a pádů. Každý z nás se vydává na svou vlastní cestu, o které mnoho dalších lidí nemusí vědět nic. Kate Landau, jeden z nejrychlejších magisterských maratonských běžců na světě, je jedním z těch jedinců, kteří bojovali s vlastními fyzickými a psychickými bitvami zahrnujícími poruchy příjmu potravy a neustálou potřebu být nejlepší, což mělo zásadní dopad na její společenský život a emoční zdraví. Kate s námi sdílí svou cestu a to, jak dokázala tyto problémy překonat a soutěžit v olympijských zkouškách ve věku 19 a také 43 let.

rané běžecké roky

Kate byla určena k běhu. Jako šestý srovnávač běžela, vyhrávat závody, a získání pozornosti běžeckých trenérů, což vedlo k tomu, že byla zařazena do juniorského olympijského tréninkového plánu. Kate šla soutěžit na juniorské olympiádě a kvalifikovala se na státní příslušníky.

jako sedmý srovnávač Kate začala závodit proti jednotlivcům ve středním školním věku a umístila se na 2. místě ve státním setkání, prohrála pouze se seniorem. Kate si uvědomila svůj skutečný potenciál běžkyně a začala sledovat dívky starší než ona, jak procházejí růstovými proudy a zpomalují, což jim způsobuje ztrátu rychlosti a závodů. Kate se rozhodla, že chce zůstat malá, aby mohla být i nadále rychlá. Vyděšená, že ztratila úspěch, který měla, Kate se obrátila na poruchu příjmu potravy, aby si udržela svou váhu a pokračovala v soutěži na vysoké úrovni.

porucha příjmu potravy a zranění

počítání kalorií se stalo životem Kate. Začala vyřezávat pevná jídla a pít pouze džusy. Pokud jedla, jedla malé porce. Kate vypočítala, že by mohla spálit přibližně 100 kalorií na míli, kterou běžela, takže pokud by chtěla běžet 8 mil, snědla by 800 kalorií. Vážení se stalo závislostí a dělala to denně. Ztratila přátelství a rozhodla se nenavázat vztahy kvůli anorexii a jejímu rozhodnutí nejíst. Kate řekla, že to byl osamělý pocit, žít v této existenci a snažit se skrýt své poruchy před ostatními lidmi.

zatímco Kate byla soutěživým sportovcem, byla také konkurenceschopnou studentkou. Musela mít samé jedničky a chtěla být valedictoriankou své školy. Byla neustále ve stresu kvůli studiu, výcvik, a skrývání její poruchy příjmu potravy. Zatímco Kate viděla úspěch jak v akademikách, tak v atletice, modlila se, aby jí byla tato porucha odebrána, ale nevěděla, jak to nechat jít.

kvůli nedostatku výživy a neustálému tréninku se Kateino tělo začalo rozpadat. Během své kariéry na vysoké škole utrpěla mnohočetná zranění, včetně až 25 stresové zlomeniny a lékaři jí řekli, že má hustotu kostí 65 letá žena. Nicméně, navzdory jejím zraněním a poruchám příjmu potravy, který pokračoval do jejích 30 let, stále pokračovala v soutěži na vysoké úrovni a každý rok se v Georgetownu dostala na státní příslušníky.

ve věku 19 let Kate soutěžila v olympijských zkouškách a udělala rozhovor pro New York times ohledně její poruchy příjmu potravy. Předstírala, že je nad tím, a popřela, že by měla poruchu příjmu potravy, poznamenat, že trochu přibrala. Ale to nebyl tento případ. Kateina Bitva zdaleka neskončila.

Kate nakonec přestala běhat kvůli zraněním, které její tělo utrpělo, a začala jezdit na kole. Začala jezdit 3-5 hodin denně. Ale, kvůli její poruše příjmu potravy, nakonec nebyla schopna cyklovat ani třicet minut, aniž by se dostala a byla úplně unavená. Deprese byla trvalým problémem, spolu s úplným rozpadem jejího těla, Kate se rozhodla, že je čas přiznat, že má problém, a vyhledat pomoc.

překonání let protivenství

vyhledávání Google pomohlo Kate dozvědět se více o poruchách příjmu potravy a najít lékaře, který by jí mohl pomoci. Začala se také setkávat s odborníkem na výživu, který jí pomohl vytvořit zdravé stravovací návyky. Tyto dvě věci v kombinaci s léky pomohly Kate začít vidět svět v novém a jasnějším světle. Adoptovala psa, začala se stýkat s lidmi v psích parcích, a o několik měsíců později, k jejímu překvapení, otěhotněla. Než Kate otěhotněla, celý její pohled na život se změnil a byla na lepším místě, fyzicky i emocionálně.

Kate začala během tréninkových běhů běhat a tlačit svou dceru v kočárku. Nakonec zaběhla 5K krůtí Klus v tempu 6:08 a pak půlmaraton. Běh se stal o radosti a spokojenosti z výkonu, na rozdíl od neustálé potřeby vyhrát a soutěžit. Nakonec se propracovala až k maratonu a umístila se celkově na druhém místě. Poté zaběhla Boston za 2: 40, umístila se na 2. místě v mistrovské divizi, 2:35 v Eugene a 2: 33 v Chicagu. Kate pak pokračovala v běhu v Atlantě v olympijských zkouškách, celkově skončila na 14. místě s časem 2: 34: 07, ve věku 43 let!

Kate přestala omezovat to, co má, a nedovolí si hladovět. Přestala se neustále vážit a užívá si své nově nalezené svobody. Prostřednictvím svých bojů získala Kate neocenitelné životní zkušenosti, což jí pomohlo stát se matkou a běžkyní, kterou je dnes. Boje, kterým čelíme, veřejné i tajné, nám poskytují výhody a životní zkušenosti, které nám mohou pomoci prosadit bolest, kterou zažíváme v životě, nebo bolest, kterou zažíváme na míli 20 maratonu.

je důležité, abychom nesoustředili veškerou svou energii na budoucnost a rozhodli se žít v přítomnosti. Starejte se o věci, nad kterými máte kontrolu. Vezměte ty výzvy, které jsou na vás hozeny, a protlačte je. To, co děláte na střední nebo střední škole, nevytváří ani neovlivňuje, kdo jste po zbytek svého života. Pokud zjistíte, že se potýkáte s problémy, nebojte se vyhledat pomoc, protože když se přes ně dostanete, a budete, vyjdete z lepšího a silnějšího člověka.

zdroje:

* Poznámka * Pokud vy nebo někdo, koho znáte, bojuje s poruchou příjmu potravy, je čas o tom s někým mluvit, může to změnit celý svět.. Obraťte se na horkou linku národní poruchy příjmu potravy na čísle (800) 931-2237 nebo navštivte webové stránky NEDA.

Poslechněte si podcast Running for Real zde:

Apple (iTunes) Podcast / Sticher / Castbox | zataženo / Spotify / Google Play / iHeartradio|

Děkuji mému úžasnému sponzorovi Tracksmithovi za sponzorování této epizody podcastu Running for Real.

Tracksmith je Bostonská běžecká oděvní společnost, která se opravdu stará o kvalitu a péči o své běžecké oblečení. Běh může být pro naše oblečení náročný životní styl, určitě procházejí opotřebením, kde můžeme neustále nakupovat nové oblečení. Tracksmith návrháři skutečně pracují s nejlepšími materiály a myslí na vás jako na běžce s místy pro vaše klíče, telefon, a palivo.

můžete získat 15% z prvního nákupu, klikněte zde a zadejte kód TINA.

Díky za poslech! Doufám, že se vám dnešní díl líbil.