Horní 20 momenty v historii Knoxville Nationals

Jeremy Elliott | [email protected]

neupravovat

seznam

seznam nejlepších 20 okamžiků v historii Knoxville Nationals byl sestaven na základě osobního pozorování, výzkumu události a osobních účtů historiků na Knoxville Raceway. Seznam je v pořadí podle roku, není založen na tom, který okamžik je nejlepší. Vychutnat.

neupravovat

1961: rodí se historická rasa

Roy Robbins Vyhrává první Knoxville Nationals. To bylo známé jako Super upravený národní šampionát a zaplatil $ 1,000 vítězi. Robbins vyhrál s křídlem na autě a bylo to zakázáno. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1964: Narodila se mladá hvězda

Kenny Weld, 18 let, se stává nejmladším jezdcem v historii, který vyhrál Knoxville Nationals. Byl to první ze čtyř titulů pro Weld. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1973: křídlo je přivedeno zpět do Nationals

Kenny Weld získává svůj třetí titul Knoxville Nationals za volantem automobilu vlastněného Bobem Weikertem. Bylo to podruhé, co byla křídla povolena na Nároďáku. Trať opět zakazovala křídlo a vrátila se až v roce 1982.

neupravovat
neupravovat

1974: Karl Kinser dorazí

Dick Gaines předává Jana Oppermana v posledním rohu, aby zachytil svůj titul lone Nationals. Pro majitele vozu Karla Kinsera to byla první výhra. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1978: Poslední místní šampion

Doug Wolfgang vyhrál svůj druhý rovný titul Knoxville Nationals při řízení stroje Speedway Motors. Bylo to naposledy, co pravidelný Knoxville Raceway získal titul Nationals. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1980: Král a Bob Trostle připojit

Steve Kinser vyhraje svůj první titul Nationals v neděli poté, co A-Main byl zamlžený v sobotu večer. Během středeční noci havaroval a ve čtvrtek znovu nastoupil v autě Bob Trostle s motorem Karla Kinsera. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1983: Sammy Swindell je osamělý vyhrát

Sammy Swindell vyhrává jeho osamělý Knoxville Nationals titul. Bylo to poprvé, co běžel hliníkový motor. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

Jeremy Elliott / [email protected]

1984: poslední kolo

Doug Wolfgang převezme jízdu Boba Weikerta v Pensylvánii a vyhraje Nationals. Předal Sammyho Swindella, aby se ujal vedení, a odložil Steva Kinsera v tom, co bylo Dabováno, „poslední kolo.“.“

neupravovat
neupravovat

1985: Poslední šampion Pennsylvánie

Doug Wolfgang to dělá znovu ve stroji Bob Weikert. Byl to Wolfgangův čtvrtý titul Knoxville Nationals a poslední Pennsylvánský pravidelný. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1990: Scruffy porazí Sammyho Swindella v klasickém

Bobby Allen skóruje populární vítězství Nationals poté, co překonal Sammyho Swindella, který bojoval s únikem oleje. Bylo to naposledy, co Pennsylvánská karta vyhrála Knoxville. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

1990: procházející klinika

Doug Wolfgang dělá epický náboj abecedou. Postupuje z D-Main na páté místo v A-Main, kolem 57 auta během noci.

neupravovat

1993: počasí nemá žádné laskavosti pro Stevie Smith

Stevie Smith prochází Steve Kinser a má největší šanci na výhru Knoxville Nationals titul. Smith vedl kola 11 a 13 přes 19 před deštěm zasáhl speedway. Karl Kinser během zpoždění pracoval na magii, a Kinser znovu získá vedení a vyhraje svůj devátý titul.

neupravovat

1994: mladý řidič vyrůstá

Greg Hodnett se stává příběhem Knoxville Nationals, který prochází C-Mainem na páté místo v Nationals main. Projel 44 aut.

neupravovat
neupravovat

1996: Otec a syn moment

po devíti titulech Knoxville Nationals se Stevem Kinserem pomáhá Karl Kinser svému synovi Markovi k jeho prvnímu šampionátu. Mark a Karl Kinser se spojili, aby získali tři národní tituly.

neupravovat

1998: bouřlivé ovace

Danny Lasoski způsobí, že se stánky třesou, když v posledním kole projde Sammym Swindellem, aby zachytil svou první korunu Knoxville Nationals. Lasoski vyhrál legendární událost čtyřikrát. (Foto s laskavým svolením Knoxville Raceway)

neupravovat

2002: Králův final Nationals win

Steve Kinser vyhrál svůj poslední Knoxville Nationals titul. Bylo to jeho 12. vítězství v této legendární události. Donny Schatz je druhý s devíti vítězstvími.

neupravovat

2006: narození nového šampiona

Donny Schatz vyhrál svůj první z devíti titulů Knoxville Nationals. Čtyřikrát byl druhý, než v roce 2006 prorazil.

neupravovat

2010: Streak buster

Tim Shaffer končí čtyřletou vládu Donnyho Schatze nad Knoxville Nationals. V posledním kole prošel Schatzem, který ošetřoval nemocný motor, pro vítězství. Bylo to také 50. výročí Nationals a poprvé to byl závod na 50 kol.

neupravovat
neupravovat

2013: dlouhá cesta do vítězného pruhu

Donny Schatz vyhrává B-Main a přichází z 21., aby získal své sedmé národní tituly. Bylo to nejhlubší, co jezdec přišel vyhrát. (Foto s laskavým svolením Speed Sport News)

neupravovat

2014: Stále muž, který porazil

Brian Brown předává Donny Schatz na kole 44 a dav Knoxville Raceway šel divoce. Schatz nikdy nezaváhal a prošel Brownem, který vyšel z turnu 4 o jedno kolo později a pokračoval ve svém osmém vítězství.

neupravujte

Sprint Car Unlimited: Freddie Rahmer, Doug Hammaker, Knoxville Nationals preview