jaká píseň se hraje, pokud nezávislý Olympionik medaile?

ačkoli Rusko bylo zakázáno ze zimních olympijských her 2018 kvůli systematickému, státem sponzorovanému dopingu, stále najdete 169 Rusů na svazích a kluzištích na hrách v Pyeongchangu. Mezinárodní olympijský výbor umožnil účast sportovců poté, co úspěšně prošli přísným testováním na drogy. Ale olympijští atleti z Ruska (veslo ve zkratce) se neúčastní jen-jsou medailisté. Od února 13, OAR získali stříbrnou medaili za týmové krasobruslení, stejně jako čtyři bronzové medaile v rychlobruslení na krátké trati, curling, a běžecké lyžování.

medailová odměna představuje změnu oproti výsledkům, které nezávislí olympionici v minulosti viděli. Historicky se sportovcům, kteří nesoutěží o konkrétní země, příliš nedařilo—ale v roce 1992 byly jejich šance díky naprostému počtu lepší než obvykle. Počet nezávislých olympioniků je obvykle 10 nebo méně, ale kvůli oddělení Svazové republiky Jugoslávie bylo 58 závodníků považováno za „nezávislé“ na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně. Tři z nich získali medaile ve střelbě—jednu stříbrnou a dvě bronzové. (Delegace z roku 2012 měla být oceněna právě za jejich nadšení při přehlídce národů.)

co se tedy stane, když jste sportovec bez země? No, žádná z medailí, která letos získala vesla, se nezapočítává do celkových medailových součtů Ruska. A když skutečně narazili na pódium, sportovci stojí pod olympijskou vlajkou místo vlajky země. Podobně, píseň, která hraje, je oficiální olympijskou hymnou, ne jejich národní hymna. A zatímco ostatní sportovci nemají athleisure ozdobený barvami a symboly svých zemí, veslo bylo odsunuto k nošení neutrálního oblečení.

v minulých letech soutěžili olympijští sportovci, kteří nejsou schopni zastupovat své země kvůli mezinárodním sankcím nebo politickému přechodu, jako „nezávislí olympionici“.“Ale na oficiálním webu olympijských her pro hry PyeongChang nejsou uvedeny žádné. Letos také chybí: uprchlický olympijský tým, který byl založen loni pro 10 uprchlických sportovců původem ze Sýrie, Jižního Súdánu, Demokratické Republiky Kongo a Etiopie.