Zobrazit více obrázků
Kategorie
- Kurikulum: umění | veřejně prospěšné práce
- věk/stupeň: střední škola
- předmět: Kresba | Malba
- materiály: barva | markery
- instituce: PS/MS 31 William L garrison
- místo: Bronx, New York
- doba trvání: 3 – 4 třídy
popis
moji žáci 5. ročníku diskutovali o tom, jaká témata považují za dostatečně důležitá, aby poskytli trvalé dědictví na základní škole, než se vydají na střední školu.
několik nápadů bylo brainstormováno a Hlasovalo se o nich. Rozhodli se, že chtějí předvést „sport a fitness“ a zároveň ukázat postavy haringova stylu v pohybu.
cíl
chtěli jsme stavět na myšlence postav v pohybu zůstat fit a udržet aktivní.
zdroje
před touto lekcí moji studenti umění vytvořili Haringovy postavy s doplňkovou neonovou barvou – http://www.artsonia.com/museum/gallery.asp?exhibit=636441
materiály
použili jsme nástěnnou barvu z enasco-sharpie markerů s velkými špičkami dláta pro nastínění našich postav a vytváření „pohybových značek“
postup
studenti se nejprve podívali na postavy, které namaloval Keith Haring, diskutovali jsme o postavách tyčinek a o tom, jak vytvořit základní barvu, kterou by mohli vytrhnout a vymazat vnitřní kotvu tyče. Dozvěděli se o doplňkových barvách a vytvořili zábavné neonové obrazy.
poté jsme se podívali na plakáty a nástěnné malby se zprávou a rozhodli jsme se, na co chceme naši nástěnnou malbu tematizovat. Studenti pracovali v malých skupinách během polední hodiny nebo během jiných tříd-ve skupinách asi 6 najednou.
promítl jsem základní obrys naší nástěnné malby a studentů a vysledoval jsem ji na zeď černým sharpie. Poté jsme vyplnili pozadí, následovaný textem a obrázky a dokončili jsme to tlustými obrysy v značce sharpie. Zúčastnění studenti podepsali svá jména kovovou značkou na určeném náměstí.