NASCAR revidovaný plán nejvíce napěchovaný úsek v dlouhém, dlouhém čase

fanoušci NASCAR si příští měsíc užijí spoustu skutečných závodů, protože se všechny tři hlavní série vrátí na trať. Samotná série poháru je naplánována na čtyři závody v 11denním úseku od května 17 do května 27, každý se dvěma závody na Darlington Raceway a Charlotte Motor Speedway. Tři další závody v řadě Xfinity a Truck jsou nastaveny na zelenou během této doby, také.

fanoušci starých závodů vám mohou říci, že NASCAR má mnoho zkušeností s plánováním mnoha závodů v krátkém časovém období, i když zpět v den, to bylo většinou záměrné. Letošní zhuštěné nastavení je pokusem vymyslet závody, které byly odloženy kvůli pandemii COVID-19, a vrátit se do tempa, aby se rozběhl plný harmonogram závodů 36.

více: aktualizovaný plán NASCAR pro rok 2020

musíte se vrátit téměř o půl století, do roku 1971, abyste našli srovnatelné stlačení. To byl poslední rok, kdy Pohárový seriál běžel v harmonogramu 48 závodů. Přestože se sezóna protáhla o 11 měsíců (od poloviny ledna do poloviny prosince), stále existovaly časy, kdy se několik závodů běželo jen několik dní od sebe.

s údaji z Racing-Reference.info, představujeme tento Jižní tahanice z jara ‚ 71:

8. Dubna, Columbia, S. C.

vítěz: Richard Petty. Král zaznamenal své páté vítězství v první sezóně 11 závody, Tento na půl míle Columbia Speedway v Cayce.

10. Dubna, Greenville, S. C.

Vítěz: Bobby Isaac. Isaac vyhrál o dvě plus kola nad Davidem Pearsonem na půl míle Greenville-Pickens Speedway. Vedl 181 z 200 kol a za výhru si vydělal 1 430 dolarů.

15. Dubna, Maryville, Tenn.

Vítěz: Richard Petty. Série se přestěhovala do .520-mile Smoky Mountain Raceway, kde Petty obnovil svou dominanci. Vyhrál o osm sekund před Bennym Parsonsem. Jako jediní dva jezdci uběhli všech 200 kol.

18. Dubna, North Wilkesboro, N. C.

Vítěz: Richard Petty. Sezóna vyhrát ne. 7 bylo stejně snadné pro Petty, který dokončil kolo plus před Pearsonem v Gwyn Staley 400 na trati pět osmin míle. Petty vyhrál 21 z 48 závody toho roku a získal třetí ze svých rekordních sedmi šampionátů.

v červenci téhož roku došlo k podobnému rozdrcení závodů-čtyři za osm dní, včetně back-to-back-jako NASCAR se vydal na sever z Bristolu do státu New York, Long Island a New Jersey. Petty vyhrál poslední tři z těchto závodů.

to vše dělá letošní plánovaný jednodenní doubleheader v Poconu vypadat jako vánek.