• komunita
  • Žurnalistika
  • logo

podpořte nezávislý hlas Miami a pomozte udržet budoucnost nových časů zdarma.

Jane Seo projela cílovou čarou na minulém víkendovém půlmaratonu ve Fort Lauderdale s hvězdným časem 1 hodina 21 minut. Profesionální newyorská blogerka s puchýřovým tempem 6: 15 na míli si vysloužila druhé místo mezi tisíci, kteří závodili. Seo pochodoval kolem cílové čáry, zatímco se usmíval a svíral křiklavou medaili.

ale její tempo, jak se ukázalo, bylo příliš dobré na to, aby to byla pravda. Seo byla nyní diskvalifikována za snížení kurzu-zločin, ke kterému se přiznala až poté, co počítačová detektivka rozdrtila její komplikovaný kryt. Zdlouhavý příspěvek publikován dne marathoninvestigation.com zdokumentoval její lži v nádherných detailech. Později zveřejnila čtyřbodovou omluvu svým 34 400 sledujícím Instagram.

“ udělal jsem hroznou volbu… to jsem byl ale idiot!“napsala v příspěvku, který byl od té doby odstraněn. „Velmi se stydím … Omlouvám se všem.“

podezření vzniklo téměř okamžitě poté, co Seo, kterému je 24 let a pravidelně píše pro Huffington Post, překročil cílovou čáru v nedělní půlmaratonské divizi 13, 1. Časovač závodu Josh Stern rychle poznamenal, že její časový čip zaznamenal neobvykle rychlé míle ve druhé polovině závodu, když běžci často zpomalují, spíše než dramaticky zrychlují. Konfrontoval Seo, který přesvědčil ředitele závodu Matta Lorraina, aby ji udržel jako finišer číslo dvě, s jejím časem těsně pod 1 hodina 22 minut.

ale po závodě někdo upozornil Dereka Murphyho, obchodního analytika ze dne na den, který se stal nejlepším internetovým detektivem na světě při mlátit podvádějící běžce.

začal kopat do Seo času a brzy narazil na hlavní důkaz: její fotografii v cílové čáře, která jasně ukázala její hodinky Garmin sledující závod. Zvětšil fotografii, která ukázala, že hodinky odpovídaly jejímu času 1 hodina 22 minut, ale také naznačily, že urazila pouze 11.65 mil — téměř dvě míle před celým závodem.

Seo později přiznala, že předstírala GPS důkazy (vlevo) cyklováním kurzu; zvětšená fotografie jejích hodinek ukazuje vzdálenost, kterou skutečně uběhla.

Seo později přiznala, že předstírala GPS důkazy (vlevo) jízdou na kole; zvětšená fotografie jejích hodinek ukazuje vzdálenost, kterou skutečně uběhla.

Murphy také zveřejnil matematiku o tom, jaké by byly SEO míle po míli:

10K – 44:22
13.1 – 1:21:46
tyto výsledky by se rovnaly rychlosti 7: 09 minuty / míle pro 1. 10k a 5:25 minuty/míle pro zbývající 11.08 kilometrů.

jen velmi málo, pokud nějaký, běžci by se ve druhé polovině závodu mohli oholit minutu a půl od rozdělení. Ale důkazů bylo víc.

Seo, která stejně jako mnoho běžců zveřejňuje své aktivity na Strava.s, později během dne zveřejnil mile-by-mile záznamy o jejím procházení celých 13.1 mil, z nichž většina běží podél pláže Fort Lauderdale. Murphy však zjistil, že čísla kadence jsou spíše v souladu s osobou na kole než s běžcem.

přes Průletovou obrazovku, byl jsem schopen potvrdit, že tento kurz skutečně pokryla odpoledne-dlouho po dokončení závodu.

Seo později přiznala, že se vrátila a celý kurz na kole zakryla GPS.

Murphyho stránky vybuchují od odhalení Seo lží a komentátoři na webu vylučují Seo, Harvardský grad, který pravidelně píše o jídle a kultuře. Její cesta na jižní Floridu byla částečně sponzorována turistickým webem Fort Lauderdale Sunny.org, řekl Murphy.

„kdyby právě přiznala, co udělala, nikdy bych o ní neslyšel ani o ní nepsal,“ řekl Murphy. „Ale vrátit se a projet se na kole, aby se zakryl… to je neslýchané.“

jeden plakát napsal Seo: „Jste rozpaky běžecké komunity a běžců, kteří se vzdalují, aby získali sub 2 . Jsi jen chamtivý.“

a další: „nejste dobrý člověk bez ohledu na to, jak rychle můžete nebo nemusíte být.“Ale třetí poznamenal, že taková tvrdost by měla být vyhrazena pro vážné problémy.

Murphy, se sídlem v Ohiu, začal svůj web před dvěma lety vyšetřovat tvrzení o zanedbání péče běžci usilující o Svatý Grál: dosažení kvalifikačního času dostatečně rychle, aby byl způsobilý pro Bostonský maraton. V jednom případě dokonce použil Google Earth k prokázání „neviny“ běžce k tvrzení, že jde o krácení kurzu.

řekl, že mluvil se Seo Monday, která trvala na její nevině, a obchodoval s e-maily se Sternem a Lorraine. V úterý prolomil svůj příběh o jejím podvádění.

„i když jsem rád, že nakonec přiznala, že přerušila kurz a snažila se zakrýt své stopy,“ napsal Murphy na svém webu, “ zveřejnila to až poté, co jí byly předány informace o rozsahu důkazů proti ní.“

Poznamenal také, že její příspěvek Instagram tvrdil, že se necítí dobře, „ale měla energii na kole 13.1 mil později odpoledne“ a na žádné ze závodních fotografií na webu maratonu nevypadala zoufalá.

seznamy pro půlmaraton nyní ukazují, že Jillian Pollack se umístila na druhém místě v čase 1: 23,38.

Sledujte Nick Sortal na Twitteru @ NickSortal .

Udržujte Miami New Times Zdarma… Od té doby, co jsme založili Miami New Times, byl definován jako svobodný, nezávislý hlas Miami, a rádi bychom to tak udrželi. Nabízíme našim čtenářům volný přístup k pronikavému pokrytí místních zpráv, jídlo a kultura. Produkující příběhy o všem od politických skandálů až po nejžhavější nové kapely, s odvážným reportováním, stylovým psaním a zaměstnanci, kteří vyhráli vše od společnosti profesionálních novinářů Sigma Delta Chi feature-writing award až po Casey Medal for Meritorious Journalism. Ale s existencí místní žurnalistiky v obležení a neúspěchy příjmů z reklamy, které mají větší dopad, je nyní více než kdy jindy důležité, abychom shromáždili podporu za financování naší místní žurnalistiky. Můžete pomoci účastí v našem členském programu“ podporuji“, což nám umožňuje nadále pokrývat Miami bez paywallů.