Podrobnosti o dohodě, která téměř učinila Johnny Manziel Viking

Johnny Manziel, muž lépe známý jako „Johnny Football“, mohl být Viking, kdyby se věci během minulého týdne NFL Draft ukázaly trochu jinak.

podle pondělního ranního Quarterbacka Petera Kinga byli Vikingové jedním ze šesti týmů, které se pokusily uzavřít dohodu s Philadelphia Eagles o výběr č. 22 v prvním kole-výběr, který by nakonec patřil Cleveland Browns, který ho použil k převzetí Manziela.

kdyby Vikingové vyhráli tento závod, GM Rick Spielman by informoval komisaře NFL Rogera Goodella, že Manziel byl jejich výběrem.

místo toho Browns vyhráli závod a vybrali Manziela. King říká, že Cleveland neměl dohodu s Eagles, dokud nebyly 30 zbývají sekundy na hodinách.

Jay Glazer uvedl, že Minnesota si myslela, že má dohodu s Philadelphií, než Browns v poslední vteřině zvýšil ante.

Minnesota, King říká, skončila třetí v závodě, aby vyměnila za 22. výběr, těsně za neznámým týmem. Minnesota by se musela vzdát výběru číslo 40 v letošním draftu a výběru z prvního kola 2015.

King píše, že Vikingové nebyli přesvědčeni, že žádný quarterback v draftu bude hvězdou,ale hlavní trenér Mike Zimmer měl rád Manziela. Poznal ho trochu lépe během soukromého setkání po Manzielově profesionálním dni minulý měsíc.

V jednom okamžiku Zimmer řekl Manzielovi: „čekal jsem celý svůj život na tuto šanci. Můžu ti věřit?“Manziel řekl ano. Manziel řekl Zimmerovi, že společně vyhrají Super Bowls. Zimmer to miloval. Zimmer si nebyl jistý, zda mu úplně důvěřuje, ale miloval to, a miloval důvěru.

místo Manziela se vikingové vyměnili, aby získali Louisville Teddy Bridgewater s posledním výběrem v prvním kole(celkově č. 32). Bridgewater byl sedmým výběrem Vikingů v prvním kole za poslední tři roky. Michael Rand poznamenává, že Minnesota měla v roce 2012 dva výběry v prvním kole, další tři v roce 2013 a dva letos.