Lakers JaVale McGee beteg az asztmáját felhozó emberektől

JaVale McGee végül nehéz perceket kap, mint a Los Angeles Lakers kiindulási központja, de a legtöbb szakértő továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy csak 20-néhány percig kötődik ismert asztma állapota miatt.

a 30 éves férfi végül péntek este pihentette ezeket a pletykákat, miután egy 20 pontos gyöngyszemet dobott a csapat szezon első győzelmében, egy 131-113 győzelmet a Phoenix Suns ellen.

“ezt akarom mondani az asztmáról” – mondta McGee, amikor a meccs után megkérdezték róla, az ESPN Ohm Youngmisuk szerint. “Ne hozd fel ezt úgy, mintha itt zihálnék és asztmás rohamaim lennének. Soha életemben nem volt asztmás rohamom. Úgy érzem, ez határozottan csökkentette az értékemet kosárlabdázóként.

“az emberek azt mondják:” Ó, csak 20 percet tud játszani, mert asztmája van.’Nem. sok asztmás ember van a ligában. Úgy érzem, hogy valaki rám bélyegezte ezt a kifogást, ‘menő, alacsony perceket játszhatunk vele, mert asztmája van.'”

McGee a Golden State Warriors-nál töltött két éve alatt a legjobb hatékonysági számokkal rendelkezett profi karrierje során, a lehető legtöbbet kihasználva rövid lövéseiből, hogy pusztítást okozzon a védekező végén, és a peremen végezzen, köszönhetően a Draymond Green készségesen parabolikus lobs-jának.

McGee hasonló hatékonyságot ért el a Lakersnél még nagyobb percek alatt, utolsó 10 meccséből hétben kétszámjegyű gólt szerzett, az előszezonig nyúlik vissza.

McGee átlaga nem haladja meg a 18-at.1 perc játékonként az előző hat szezonban, de amikor megkérdezték, honnan származik az asztmájáról szóló beszélgetés, rámutatott a Denver Nuggets 2012-15-től.

“valószínűleg Denver a magasság miatt” -mondta a 7 lábas. “Mindenkinek problémája van a légzéssel Denverben.”

“asztmás gyógyszerük van. Van egy ok, amiért szedem, így nincs asztmám, amikor beveszem az asztma gyógyszeremet.”