második helyezett ‘Rowdy:’ Kyle Busch ismét a második Harvick után, forgalmi fólia Bristol tervek

Kyle Busch szombat este a Bristol Motor Speedway elsőszámú formája volt, 159 500 kört vezetve a Bass Pro Shops éjszakai versenyen. De a súlyosbító második helyezés a verseny utáni Zinger formában volt, mivel a NASCAR kupasorozatban folytatódott az egész szezonban nyeretlen sorozata.

kapcsolódó: Hivatalos versenyeredmények | Kevin Harvick dominál

Busch negyedik alkalommal lett második ebben a szezonban, miután átsiklott a forgalmon, és elcserélte a vezetést egy késői versenypárbajban a későbbi győztes Kevin Harvick-kal. Busch felakasztotta a 18. számú farkát Joe Gibbs Racing Toyota ki, amikor üldözte Harvickot az utolsó kanyarban, de hazajött .310 másodperc rövid a kockás zászlónál.

“csak nem volt elég a végén”-mondta Busch az NBC Sports-nak, miután licitált sorozatvezető kilencedik Bristoli győzelmére. “A srácok nagyszerű munkát végeztek, és egy igazán nagyszerű darabot adtak nekem ma este, hogy küzdjek, és legalább ott legyek, és közel legyek. Sajnos, csak nem volt elég. Az átlapolt autók mindenképpen problémát jelentettek. Ez a versenyzés része. Meg kell próbálnod megkerülni őket, ahol csak tudsz, és nem volt hely számomra, hogy megtegyem, amit kellett, néhány ilyen lehetőséggel, hogy túllépjek rajtuk.”

Busch a mezőny hátsó részébe esett a tempó körei után. 18 autó kétszer kudarcot vallott a verseny előtti ellenőrzésen, de gyorsan visszanyerte az elveszett talajt, a 125 körös első szakasz után a második helyre emelkedett. Továbbra is az első ötben szerepelt, fő kihívása pedig Harvick volt, amikor a verseny későn indult.

a lefelé irányuló forgalom mindkét pilóta számára problémát jelentett, de a kettőt különösen a 22.számú Ford tartotta fenn Joey Logano, aki végül két körrel a 11. helyen végzett. A verseny utáni kritikája a régi fóliájával kapcsolatban, amelyet nem élő televíziós közönség sugárzott, kissé keményebb volt.

“okkal senki sem barátja, tehát itt van” – mondta Busch.

az élmezőny kétszer cserélt gazdát Harvick és Busch között az utolsó 100 körben. Arra a kérdésre, hogy agresszívebb lett volna — e, miközben Harvickkal küzdött a késői menetben, Busch szerint a forgalom túl nagy szerepet játszott-sikerült ásni két sofőrnél, akik lelassították őt a Las Vegas Motor Speedway-n a tavalyi utószezonnyitón.

“valójában soha nem fordult meg a fejemben. Mindig megpróbál tisztán nyerni a versenyeket ” – mondta Busch a Harvick-szal folytatott párharcáról. “Mindig megpróbálsz keményen és tisztán versenyezni, és jól elvégezni a munkát. Igen, úgy értem, ha az a kocsi nem lett volna ott, kívülről vagy belülről robbantottam volna be, és talán egymás ajtaját dörömböltük volna, vagy bármi más, és jobban sikerült volna a kockás, de néhányan közülük nem tudják, mi a fenét csinálnak, vagy hol vannak, és nem tudnak kimaradni az útból. Nincs jobb, mint egy (Joey) Gase és egy (Garrett) Smithley.”

annak ellenére, hogy vesztes csúszása 29 egymást követő futamot ért el, Busch a rájátszás első fordulójából továbbjutott a pontversenyben elfoglalt helye alapján. Belép a 12.fordulóba, amely a 10. helyre holtversenyben van az újravetett rangsorban, a Las Vegas-i forduló nyitányára vonatkozó kilátásai pedig nem voltak tele optimizmussal, amikor megnyomták őket.

“a következő fordulóban kiesünk” – mondta Busch -, tehát nem érdekel.”