Lakers ‘ JaVale McGee este bolnav de oameni aducerea lui astm

JaVale McGee este obtinerea în cele din urmă o doză mare de minute ca centru de pornire pentru Los Angeles Lakers, dar cele mai multe analiști încă insistă el este obligat doar pentru 20-câteva minute din cauza stării sale cunoscute astm.

în vârstă de 30 de ani, în cele din urmă a pus aceste zvonuri să se odihnească vineri seara, după ce a renunțat la o bijuterie de 20 de puncte în prima victorie a echipei din sezon, o victorie 131-113 împotriva Phoenix Suns.

„asta vreau să spun despre astm”, a spus McGee când a fost întrebat despre asta după meci, potrivit lui Ohm Youngmisuk de la ESPN. „Nu mai aduce asta ca și cum aș fi aici șuierătoare și având atacuri de astm. Nu am avut niciodată un atac de astm în viața mea. Simt că asta mi-a redus valoarea ca jucător de baschet.

„oamenii spun:” Oh, el poate juca doar 20 de minute pentru că are astm.’Nu. sunt mulți oameni cu astm în ligă. Mă simt ca și cum cineva ștampilat scuza pe mine ca, ‘ rece, putem să-l joace minute scăzut pentru că el are astm.'”

McGee a avut cele mai bune numere de eficiență din cariera sa profesionistă în cei doi ani cu Golden State Warriors, profitând la maximum de scurtele sale spurturi pentru a face ravagii la capătul defensiv și a termina la margine datorită lobilor parabolici de bună voie de la Draymond Green.

McGee a avut o eficiență similară cu Lakers în minute și mai mari, după ce a marcat cu două cifre în șapte din ultimele sale 10 jocuri, datând din pre-sezon.

McGee nu a avut o medie mai mare de 18.1 minute pe meci în cele șase sezoane anterioare, dar când a fost întrebat de unde a apărut discuția despre astmul său, el a arătat timpul său cu Denver Nuggets din 2012-15.

„probabil Denver din cauza altitudinii”, a spus 7-subsol. „Oricine are o problemă de respirație în Denver.”

” au medicamente pentru astm. Există un motiv pentru care o iau, așa că nu am astm când îmi iau medicamentul pentru astm.”