Kentucky Derby jelentés: elemzés és válogatás

a Honor A. P. nyeri a Santa Anita Derbyt (c) Benoit fotó

egy 18 lovas mezőny van beállítva a szombati 146. futásra Kentucky Derby, és Tiz The Law a reggeli vonal 3-5 favoritjaként jött létre. A sublime colt ebben az évben 4 Az 4-hez rekorddal lép be, beleértve a Belmont Stakes (G1) és a Travers (G1) döntő győzelmeit az utolsó kettőben.

Tiz The Law tavaly novemberben a Churchill Downs-ban tartotta magányos visszaesését, a Kentucky Jockey Club (G2) szoros harmadik helyén végzett egy hanyag pályán, de az ősz óta hosszú utat tett meg. Miután megszerezte a 93 és 89 Brisnet sebesség alapján az első két tét látszat, mint egy 2 éves, A New York-i tenyésztésű fia Alkotmány írt nagy számok (108-100-106-115) évesen 3.

a Barclay Tagg gyakornok egy pár Gyors 5-furlong munkát mutat a felkészülés során, taktikai sebessége minden bizonnyal félelmetes, és kívülről jól húzott. A Tiz The Law azonban jogosult legalább egy kis lépést visszalépni egy ilyen hatalmas teljesítmény után. Hogy ez elég lesz-e ahhoz, hogy bármelyik ló legyőzze, még látni kell, de szerintem ez egy kétlovas verseny.

a Honor A. P. a legjobb választásom. Úgy tűnt, hogy a becsület fia kódja nagyobb távolságra vágyik, amikor erőteljesen végzett egy ragyogó Santa Anita Derby-ben (G1) győzelem 1 1/8 mérföld két indul vissza, regisztrálva a 108 sebesség besorolást az 2020 második kirándulására. Készen állt arra, hogy visszalépjen, miután megkapta a 14 pontot, mint a szezonális debütálása, és az 1 1/16 mérföldes távolság és tempó forgatókönyv ellene dolgozott a végső előkészítésben, az Aug. 1 megosztott hit S. Del Mar – ban.

az impozáns dark bay még mindig tiszteletre méltó 103-as sebességet szerzett, miután késve gyűlt össze, hogy másodpercnél kevesebbel lemaradjon. A 2005-ös Kentucky Derby győztes John Shirreffs, Honor A. P. az elmúlt hetekben felpörgette edzését, beleértve egy pár Gyors 5-furlong fúrót erős vágtával, és legutóbb vizuálisan lenyűgöző 7-furlong fúrót szállított. Úgy gondoltam, hogy a külső sorsolás (16.poszt) előnyös volt neki, mivel olyan nagy egyéniség, és kockáztatta, hogy egy belső vagy középső posztból távolabb kerül, mint amennyire előnyben részesítik.

a Brisnet E1 Pace besorolása mind a négy útvonal indulásakor 90 vagy annál nagyobb, a Honor A. P. taktikai sebességgel rendelkezik. Arra számítok, hogy Mike Smith-szel A kezdő kaputól indul, talán ötödik vagy hatodik helyet foglal el a korai vezetők mögött, és a távoli kanyarban meg fogja keresni a versenyt. Az 1 1/4 mérföldes útra épült Honor A. P. a leggyorsabban befejezheti a Kentucky Derby megnyerését.

Minor Awards

a Honor A. P.-n és a tiz the Law-n kívül egyetlen futót sem fogok használni vízszintes (többversenyes) vagy függőleges (versenyen belüli) tétekben.

ló, aki feltűnően alatta az én trifecta és superfecta fogadások közé tartozik a közös hit victor Thousand Words, egy Osztályozott győztes 2 aki csalódott az év elején, de jön a megfelelő időben az ötszörös Kentucky Derby győztes Bob Baffert; Haskell (G1) második helyezett Ny forgalom, aki mindig hozza magát kiemelkedő helyzetben fordult haza, és jogosult tartani a forgalomba keresztül a Derby szakaszon; Grade 3 második helyezett Major Fed, aki a képzés előre felkészülés és folyamatosan halad előre ha jobban megtörik; és későn futó tét győztes végrehajtható, aki szintén úgy tűnik, hogy a felkészülés csúcsán van.