JaVale McGee ma dość ludzi wychowujących jego astmę

JaVale McGee w końcu dostaje dużą dawkę minut jako centrum wyjściowe dla Los Angeles Lakers, ale większość ekspertów nadal twierdzi, że jest związany tylko na 20-kilka minut z powodu jego znanego stanu astmy.

30-latek w piątek wieczorem wreszcie uspokoił te plotki po tym, jak rzucił 20-punktowy klejnot w pierwszym zwycięstwie zespołu w sezonie, wygranym 131: 113 Z Phoenix Suns.

„to jest to, co chcę powiedzieć o astmie” – powiedział McGee zapytany o to po meczu, zgodnie z Ohm Youngmisuk ESPN. „Przestań o tym mówić, jakbym miał świszczący oddech i atak astmy. Nigdy w życiu nie miałem ataku astmy. Czuję, że to zdecydowanie obniżyło moją wartość jako koszykarza.

„ludzie mówią:” Och, on może grać tylko 20 minut, bo ma astmę. Nie. w lidze jest dużo ludzi z astmą. Mam wrażenie, że ktoś mi to wymówił: „spoko, możemy mu grać niskie minuty, bo ma astmę.'”

McGee miał najlepsze wyniki w swojej profesjonalnej karierze podczas dwóch lat w Golden State Warriors, wykorzystując swoje krótkie tryby, aby siać spustoszenie w defensywie i finiszu na rim dzięki chętnie parabolicznym lobom Draymond Green.

McGee miał podobną skuteczność z Lakers w jeszcze większych minutach, zdobywając dwucyfrowe punkty w siedmiu z jego ostatnich 10 meczów, sięgających przedsezonu.

1 minuty na mecz w sześciu poprzednich sezonach, ale zapytany o to, skąd wzięła się mowa o jego astmie, wskazał na swój czas z Denver Nuggets w latach 2012-15.

„prawdopodobnie Denver ze względu na wysokość” – powiedział 7-metrowy. „Każdy ma problem z oddychaniem w Denver.”

” mają leki na astmę. Jest powód, dla którego go biorę, więc nie mam astmy, kiedy biorę leki na astmę.”