Kierra Smith

Kierra Smith-kanadyjska lekkoatletka specjalizująca się w stylu grzbietowym, mistrzyni NCAA. Urodzeni W Lutym 1, 1994 w Vancouver, Smith był studentem-sportowiec na University of Minnesota i był 200-jardowy mistrz NCAA w 2015 z 200-jardowy breaststroke z trzecim najszybszym czasie 200 breaststroke w historii NCAA.

University of Minnesota
2012-2013
jako pierwszoroczniak Smith występowała w drużynie Big 10 Conference, gdzie zdobyła swój pierwszy srebrny medal Big 10 w biegu na 200 jardów. Zajęła również trzecie miejsce w biegu na 100 jardów oraz dziesiąte w biegu na 200 jardów. Smith ’ s times zakwalifikował ją do mistrzostw NCAA w swoim pierwszym sezonie jako golden gopher. Po prostu nie zdążyła wrócić do finału pocieszenia w swojej najlepszej imprezie z 17.miejscem. Zajęła również 42. miejsce w biegu na 100 jardów.

2013-2014
w swoim drugim sezonie w Minnesocie Smith poczyniła ogromne postępy na szczeblu krajowym. Gophers zajęła piętnaste miejsce w sztafecie 400 jardów, a Smith zajęła dziewiętnaste miejsce w biegu na 100 jardów, startując w zawodach indywidualnych. Trzeciego wieczoru Smith rywalizowała w swojej najlepszej imprezie, na dystansie 200 jardów i awansowała do finału mistrzostw. Smith zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając swój pierwszy tytuł NCAA All-America. Aby awansować do mistrzostw NCAA, Smith zdominował Mistrzostwa Big 10. Odniosła zwycięstwo zarówno w zawodach na 100, jak i 200 jardów, a także zajęła czwarte miejsce w biegu na 200 jardów.

2014-2015
po zakończeniu pierwszego NCAA All-American swim, Smith po raz kolejny awansowała do mistrzostw NCAA w 2015 roku, po tym jak została mistrzynią Big 10 w obu seriach. Na mistrzostwach NCAA Smith zajął 24 miejsce w biegu na 200 jardów oraz 26 miejsce w sztafecie. Drugiego dnia Smith zdobyła status All-American w biegu na 100 jardów, zajmując siódme miejsce. W swojej podstawowej imprezie, 200-jardowej piersi, Smith została trenerką Kelly Kremer, która została trzecią mistrzynią kraju w stylu klasycznym w ciągu ostatnich 5 lat. Jej czas 2:04.56 sprawił, że Smith została trzecią najszybszą zawodniczką w historii NCAA. Smith została wybrana pływaczką roku w Wielkiej dziesiątce i finalistką „Złotej Goldy” w 2015 roku.

2015-2016
w sezonie 2015/2016 Smith używała redshirt. Zajęła siódme miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w biegu na 200 m stylem grzbietowym.

Mistrzostwa Świata 2015
Na Canada Trials 2015 Smith wygrał Biust na 200 metrów, ale później został zdyskwalifikowany za kontrowersyjny telefon stwierdzający, że łokcie Smitha opuściły wodę. Następnego dnia wróciła z odwetem, zdecydowana na finiszowanie w pierwszej dwójce biegu na 100 metrów. Smith zajął 2. miejsce, zdobywając miejsce na Igrzyskach Pan Am I Drużynowych Mistrzostwach Świata FINA.

na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Kazaniu, Smith zajął 7.miejsce w biegu na 200 metrów i 21. w biegu na 100 metrów.

Igrzyska Olimpijskie w Rio 2016

Smith zajął 7.miejsce w biegu na 200 metrów oraz 17. miejsce w biegu na 100 metrów.

Mistrzostwa Świata 2017

Smith zajął piąte miejsce w biegu na 200 metrów i szóste w biegu na 100 metrów. Płynęła także w sztafecie 4×100 medley, która zajęła 4 miejsce i ustanowiła nowy rekord Kanady.