NASCAR ’ s revised schedule most-packed stretch in a long, long time

fani NASCAR będą mogli cieszyć się wieloma prawdziwymi wyścigami w przyszłym miesiącu, ponieważ wszystkie trzy główne serie powrócą na tor. W ramach cyklu Cup Series od 17 do 27 maja zaplanowano cztery wyścigi w ciągu 11 dni, po dwa na torze Darlington Raceway i Charlotte Motor Speedway. Trzy dodatkowe wyścigi w serii Xfinity i Truck również w tym czasie staną się zielone.

fani starych wyścigów mogą powiedzieć, że NASCAR ma duże doświadczenie w planowaniu wielu wyścigów w krótkim okresie czasu, chociaż w dawnych czasach był to głównie projekt. Tegoroczna skrócona konfiguracja to próba nadrobienia wyścigów, które zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19 i powrotu do tempa, aby uruchomić pełny harmonogram 36 wyścigów.

więcej: zaktualizowany harmonogram NASCAR na rok 2020

trzeba cofnąć się prawie pół wieku, do 1971 roku, aby znaleźć porównywalny wycisk. W tym samym roku w cyklu Cup Series rozegrano 48 wyścigów. Mimo że sezon trwał 11 miesięcy (od połowy stycznia do połowy grudnia), wciąż zdarzało się, że kilka wyścigów odbywało się w odstępie zaledwie kilku dni.

z danymi z Racing-Reference.info, prezentujemy ten Południowy wyścig z wiosny ’ 71:

8 kwietnia, Columbia, S. C.

Zwycięzca: Richard Petty. Król zanotował swoje piąte zwycięstwo w pierwszych 11 wyścigach sezonu, tym na Półmilowym torze Columbia Speedway w Cayce.

10 Kwietnia, Greenville, S. C.

Zwycięzca: Bobby Isaac. Isaac wygrał przez dwa okrążenia nad Davidem Pearsonem na półmilowym torze Greenville-Pickens Speedway. Poprowadził 181 z 200 okrążeń i zarobił 1430 dolarów za zwycięstwo.

15 Kwietnia, Maryville, Tenn.

Zwycięzca: Richard Petty. Seria przeniosła się do .520-mile Smoky Mountain Raceway, gdzie Petty wznowił swoją dominację. Wygrał o osiem sekund nad Bennym Parsonsem. Byli jedynymi kierowcami, którzy przejechali wszystkie 200 okrążeń.

18 Kwietnia, North Wilkesboro, N. C.

Zwycięzca: Richard Petty. Zwycięstwo sezonu nie 7 było równie łatwe dla Petty ’ ego, który ukończył okrążenie plus przed Pearsonem w gwyn Staley 400 na torze 5/8 mili. Petty wygrał 21 z 48 wyścigów tego roku i zdobył trzecie z rekordowych siedmiu Mistrzostw serii.

w lipcu tego roku doszło do podobnego zauroczenia wyścigami — cztery w osiem dni, w tym back-to-back — jak NASCAR dotarł na północ od Bristolu do stanu Nowy Jork, Long Island i New Jersey. Petty wygrał trzy ostatnie wyścigi.

to wszystko sprawia, że tegoroczny planowany jednodniowy dwugłos w Pocono wygląda jak powiew wiatru.