Jim Frey, Menedżer, który flirtował z Mistrzostwami, zmarł w wieku 88 lat

Frey zastąpił Whiteya Herzoga na stanowisku menedżera Królewskich po sezonie 1979. Kansas City wygrało American League West z rekordem 97-65 w 1980 roku, kończąc 14 meczów przed Oakland A ’ S.

The Royals jechali silny atak prowadzony przez George Brett, Willie Wilson, Hal McRae, Frank White i Willie Aikens, a zespół pitching prowadzony przez Dennis Leonard, Larry Gura i Dan Quisenberry. Pokonali Yankees, 3: 0, W A. L. Championship Series, a następnie przegrał World Series Z Philadelphia Phillies w sześciu meczach.

Kansas City miało rekord 20-30, gdy sezon 1981 został przerwany na około sześć tygodni przez strajk zawodników. Później, w formacie split-season, Royals byli na pierwszym miejscu w drugiej połowie klasyfikacji division, z rekordem 10-10, kiedy Frey został zwolniony. Został zastąpiony przez Dicka Howsera, który został wyrzucony przez Yankees po przegranej z The Royals.

Frey trenował dla Mets w 1982 i 1983, a następnie został zatrudniony przez Chicago Cubs, aby zastąpić Charliego Foxa. Po zdobyciu pierwszego tytułu w World Series od 1908 roku, Chicago przegrało 96-65 i wygrało National League East, docierając do postseason po raz pierwszy od 1945 roku.

słynna grupa młodych — w tym Ryne Sandberg, Ron Cey, Gary Matthews, Keith Moreland, Leon Durham i Rick Sutcliffe — wygrała dwa pierwsze mecze w serii best-of-five n. L. Championship przeciwko San Diego Padres na Wrigley Field. Cubs przegrali jednak kolejne dwa mecze w San Diego.